У В Е Д О М Л Е Н И Е
Уважаеми колеги,
Информираме Ви, че на 31.07.2025г. в гр.Трявна се проведе работна среща на УС на НСЛЗСИМП с д-р Веселинов - зам.председател на БЛС. На срещата бяха направени и подробно обсъдени предложения за текстови промени в предстоящия нов НРД. Наш гост бе и д-р Катя Захариева – зам.председател на РЛК – гр.София и отговаряща за СИМП. Разгледани бяха и предложенията които някои колеги се постараха и изпратиха /д-р Златева - Ихтиман, д-р Златев - Тервел и др./
Предложенията, които направихме бяха предварително разработени подробно от членовете на УС както следва:
-д-р Баева – Амбулаторни процедури в НРД 2025г.;
-д-р Грунов - проверките от НЗОК - санкции и глоби, срокове;
-д-р Нели Ноева - предложение за промяна в нормативната уредба за ЛКК;
-д-р Ясен Янев - работа с информационната система;
-д-р Ганова – предложение за възможност за работа от разстояние в секторите по образна диагностика;
-д-р Захариева - направления за хоспитализации да бъдат издавани само от лекар – специалист;
Разгледано бе и предложението за промяна в наредбата за следдипломна квалификация направено от доц. Павлова и д-р Чавдарова във връзка с протестите на младите лекари, с които вече бе осъществена среща и предложението изпратено съответно до БЛС и МЗ.
Всички тези предложения ще бъдат връчени в писмен вид на зам. председателя на БЛС. Надяваме се и да бъдем поканени този път на преговорите за нов НРД между БЛС и НЗОК които тепърва предстоят. Следете сайта на Сдружението www.nslzsimp.com, където публикуваме.
От УС на НСЛЗСИМП