Национално сдружение на лечебните заведения за специализирана извънболнична медицинска помощ
Здравеопазване с отговорност и грижа

Среща на УС на НСЛЗСИМП със заместник председателя на БЛС

У  В  Е  Д  О  М  Л  Е  Н  И  Е

 

        Уважаеми колеги,

         Информираме Ви, че на 31.07.2025г. в гр.Трявна се проведе работна среща на УС на НСЛЗСИМП с д-р Веселинов - зам.председател на БЛС. На срещата бяха направени и подробно обсъдени предложения за текстови промени в предстоящия нов НРД. Наш гост бе и д-р Катя Захариева – зам.председател на РЛК – гр.София и отговаряща за СИМП. Разгледани бяха и предложенията които някои колеги се постараха и изпратиха /д-р Златева - Ихтиман, д-р Златев - Тервел и др./

          Предложенията, които направихме бяха предварително разработени подробно от членовете на УС както следва:

-д-р Баева – Амбулаторни процедури в НРД 2025г.;

-д-р Грунов - проверките от НЗОК - санкции и глоби, срокове;

-д-р Нели Ноева - предложение за промяна в нормативната уредба за ЛКК;

-д-р Ясен Янев - работа с информационната система;

-д-р Ганова – предложение за възможност за работа от разстояние в секторите по образна диагностика;

-д-р Захариева - направления за хоспитализации да бъдат издавани само от лекар – специалист;

          Разгледано бе и предложението за промяна в наредбата за следдипломна квалификация направено от доц. Павлова и д-р Чавдарова във връзка с протестите на младите лекари, с които вече бе осъществена среща и предложението изпратено съответно до БЛС и МЗ.

          Всички тези предложения ще бъдат връчени в писмен вид на зам. председателя на БЛС. Надяваме се и да бъдем поканени този път на преговорите за нов НРД между БЛС и НЗОК които тепърва предстоят.            Следете сайта на Сдружението www.nslzsimp.com, където публикуваме.

 

 

От УС на НСЛЗСИМП