Национално сдружение на лечебните заведения за специализирана извънболнична медицинска помощ
Здравеопазване с отговорност и грижа

На 27.03.2026г в гр. Сливен се проведе Общото събрание на Национално сдружение на лечебните заведения за специализирана извънболнична помощ

На 27.03.2026г в гр. Сливен се проведе Общото събрание на Национално сдружение на
лечебните заведения за специализирана извънболнична помощ., в което участваха здравни
специалисти от цялата страна.


В рамките на заседанието бяха приети отчетът за дейността,финансовия отчет и докладът на
Контролната комисия.Участниците приеха новия бюджет на организацията и обсъдиха
промени в устава ,насочени към повишаване ефективността на работа в отговор на актуалните
предизвикателства на здравната система.


По време на форума акцент беше поставен и върху развитието на специализираната
извънболнична помощ ,както и върху необходимостта от дългосрочни и устойчиви решения в
здравеопазването.